Czym jest SIBD ?

SIBD to skrót od nazwy, jaką jest Spawalniczy Informacyjny Bank Danych. Do jej zadań należy przede wszystkim informowanie o tym co dzieje się w świecie spawalnictwa. Już od 15 lat, za pośrednictwem Bazy, każdy spawacz może się dowiedzieć jakie firmy oferują sprzęt spawalniczy, którego aktualnie potrzebuje, w tym samym miejscu znajdzie również adresy, w których są placówki wybranej marki. SIBD to również dane o sprzęcie kontrolnym, szkoleniach, nadzorze, kontroli, a także szeroko rozumiane doradztwo. Wszystko z dokładnym podziałem na sekcje, przedstawione, jasno i zrozumiale.

Zapytacie gdzie znaleźć ta bazę danych? Otóż SIBD jest szeroko dostępny na stronie internetowej Instytutu Spawalnictwa, a korzystanie z niego jest zupełnie darmowe. Po wejściu pod wskazany adres można zobaczyć szczegółowy wykaz tematów, w 14 kategoriach zawarto wszystko to, co powinno zainteresować każdego spawacza. W pierwszej kolejności zapoznać się można z zestawieniem podsumowującym sprzęt spawalniczy, który zawiera kolejną mnogość podkategorii. Wymieńmy chociaż przecinarki plazmowe, spawarki TIG i migomaty, urządzenia do lutowania, spawarki elektronowe, spawarki wirujące, różnego typu zgrzewarki oraz ochronny sprzęt spawalniczy (taki jak przyłbice spawalnicze oraz specjalistyczna odzież).

W dalszej kolejności, w SIBD zawarto wiadomości o spawalniczym sprzęcie kontrolno-pomiarowym, materiały spawalnicze, umożliwiające pracę spawarki (elektrody, druty, topniki). Baza to również zestawienie informacji o możliwościach wykonania badań stworzonej już spoiny, niszczących bądź też nieniszczących, stalach stosowanych w spawalnictwie, programach komputerowych, szkoleniach, certyfikatach, jakie powinien posiadać zarówno spawacz, jak i spawarka.

SIBD jest stale aktualizowany, więc nie ma obaw, że szukając informacji o firmie oferującej konkretny sprzęt spawalniczy, cokolwiek umknie naszej uwadze. Wszystkie dane odnośnie najnowszych nawet usług, szkoleń i usług są wprowadzane do zestawienia możliwie jak najszybciej. Przedstawiana tu baza danych stanowi przede wszystkim zestawienie danych teleadresowych oferujących sprzęt spawalniczy oraz niezbędne do jego sprawnego funkcjonowania dodatki. Korzystając z SIBID odnalezienie przedsiębiorstwa, który ma w ofercie spawarki najróżniejszego typu lub przecinarki plazmowe, czy też przyłbice spawalnicze zajmie dosłownie kilka sekund. Z myślą o osobach, które wolą jednak korzystać z analogowych form przekazu: SIBD znaleźć można również w każdym kolejnym numerze Biuletynu Instytutu Spawalnictwa.

Od teraz sprawne odnalezienie szkolenia, czy też sprzętu spawalniczego w najbliższej okolicy stanie się dziecinnie łatwe. Koniec z przeszukiwaniem Internetu w poszukiwaniu informacji, kres nastał dla wiecznie nieaktualnej książki telefonicznej. Tylko SIBD gwarantuje dokładne, wiarygodne informacje, poddawane stałej aktualizacji, do których dostęp ogranicza się do odwiedzenia portalu internetowego. Dzięki przejrzystej i intuicyjnej organizacji bazy, wszystko odbywa się szybko i sprawnie.

Kilka kliknięć, a informacje o tym, gdzie znajdziesz dogodne spawarki, czy też szkolenia szkolenia już znajduje się na ekranie Twojego domowego komputera.