Wykaż się podczas Expo!

Podczas planowanych na dni 16-18 październik, gliwickich targów ExpoWelding,  odbędzie się niecodzienny konkurs. Dedykowana najlepszym specjalistom spawalnictwa rywalizacja wyłonić najlepszego z nich. Może to właśnie Ty? Uczestnicy będą spawać określone elementy a jury, złożone z fachowców oceni wyniki pracy. Pod uwagę brana będzie precyzja oraz skuteczność wykonanego połączenia. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Targi ExpoWelding należą do największych wydarzeń z dziedziny spawalnictwa i innych, powiązanych z nim dziedzin. W tym roku odbędą się już po raz drugi a podczas imprezy zaprezentują się producenci urządzeń z maszynami już dostępnymi w sprzedaży oraz nowinkami, które dopiero wejdą w życie. Odbędzie się także debata poświęcona problematyce zebranej pod tytułem „Zaawansowane technologie spawalnicze”. O niezwykle wysokiej randze dyskusji doskonale poświadczy jej honorowy patron, jest nim prof. dr hab. inż. Józef Gawlik, przewodniczący Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk . Mecenat nad całą imprezą objął Instytut Spawalnictwa z Gliwic. Dodamy, że równolegle odbędą się też  ciekawe wystawy z branży bliskiej spawalnictwu, są to Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Powierzchni „Superrotect”oraz Międzynarodowe Targi Stali, Metali Niezależnych, Technologii i Produktów SteelMet.

Podczas wspomnianych targów można będzie spotkać najlepszych fachowców z branży, przedsiębiorców reprezentujących renomowane, międzynarodowe firmy, co daje realne szanse  na nawiązanie stałych, intratnych kontaktów handlowych. Istnieje również szansa na zapoznanie się najlepiej zapowiadającymi się urządzeniami, nowinkami technologicznymi i technikami, które bardzo pomogą usprawnić pracę każdego spawacza. Wiele firm już zapowiedziało, że podczas targów podzieli się ze światem technologiami, które stworzyły w ostatnim czasie. Odbędzie się też kilka długo oczekiwanych premier. Może nawet uda się wyprzedzić konkurencję?

Statystka targów prezentuje się następująco: planowana liczba zwiedzających prawdopodobnie przekroczy 6 tysięcy, równie imponująco przedstawia się lista wystawców: szacuje się, że przybędzie ponad 200 wystawców z każdego niemal zakątka świata. Dzięki temu, każdy zwiedzający będzie mógł poznać technikę spawalniczą od nieco innej perspektywy. Jednakże,  przedsiębiorcy nie poprzestaną na samej tylko „muzealnej” prezentacji swoich spawarek i pozostałych urządzeń: targi ExpoWelding dają możliwość osobistego wypróbowania wybranego sprzętu, jeśli tylko zaistnieje taka ochota.

Ale co z konkursem na mistrza spawania? Jeśli tylko jesteś profesjonalnym, zawodowym spawaczem-możesz bez problemu wziąć w nim udział. Twoja praca, wykonana „na żywo” na miejscu, stanie się podstawą do oceny dokonanej przez niezwykle surowe jury. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, najciekawszym kąskiem są zaawansowane technologicznie, najnowsze modele spawarek oraz w dalszej kolejności, dyplomy „Mistrza Spawania”. Szczegółowe informacje o zapisach znajdziecie na portalu internetowym organizatora targów.

Wszystkich profesjonalistów oraz nieco mniej doświadczonych adeptów sztuki spawalniczej, zapraszamy do wzięcia czynnego udziału w październikowych Targach ExpoWelding.