Idealne połączenie

Z połączeniami mamy do czynienia w wielu dziedzinach życia. W pary łączą się ludzie i zwierzęta, połączenia mogą być telefoniczne, łączyć można elementy plastikowe. Nie inaczej jest z metalem, gdzie potrzebna jest dobra metoda spawania. Twrałe, jak najdłuższe i najmocniejsze połączenie to podstawa, warto więc użyć migomatu. Co to takiego i jak działa?

Samo określenie sprzętu wzieło się od techniki spawania: MIG/MAG. Po angielsku brzmi to dokładnie Metal Inert Gas oraz Metal Active Gas. Tłumacząc na nasz rodzimy język powyższe skróty, praca odbywa się elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (MIG) lub aktywnych (MAG). Te pierwsze to najczęściej hel, argon i ich mieszaniny. W przypadku gazów aktywnych dwutlenek węgla lub jego mieszaninę z argonem. Podstawowa wiedza? Łuk elektryczny jarzy się między materiałem a elektrodą . To najważniejsze zdanie o całej technice MIG/MAG.

Spawanie taką technika, jak zresztą każdą inną, ma swoje wady i zalety. Migomaty swoje zastosowanie znajdą w liniach technologicznych, pracowniach montażowych i zakładach przemysłowych. Spawanie automatyczne i półautomatyczne to także jedne z zastosowań tego rodzaju sprzętu. Zaletami techniki MIG/MAG są przede wszystkim wydajność i dobra jakość, spawać możemy we wszystkich pozycjach, a elementy mogą być o szerokim zakresie grubości. Ale nie zapominajmy tez o małym ale: w przypadku MAG mogą być spawane stale niestopowe, a ochrona przed wiatrem w czasie spawania na dworze jest konieczna.

Jednymi z najlepszych sprzętów do spawania techniką MIG/MAG są migomaty marki Stamos Germany. To połączenie wydajności, bezpieczeństwa oraz jakości. Funkcja FLUX (z gazem lub bez gazu), osłona gazów, mocne wentylatory chłodzące i ochrona przed przegrzaniem to jedne z wielu zalet produktów, które spełniają normy bezpieczeństwa i posiadają europejskie certyfikaty. Płynna regulacja prędkości podawania drutu zdecydowanie ułatwia pracę i zapewnia maksimum komfortu. W zestawach migomatów oprócz sprzętu otrzymujesz przewód masowy z zaciskiem, przewód spawalniczy z uchwytem oraz młotek. I dodatkowo coś dla bezpieczeństwa: profesjonalną maskę spawalniczą.

Szeroka oferta migomatów w sklepie Emaks.pl zadowoli każdego profesjonalistę jak i domowego spawacza. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii praca stanie się przyjemnością i będzie tak prosta jak jeszcze nigdy.

 

Katalog stron
Katalog stron