Nagroda dla Kemppi

Firma Kemppi otrzymała nagrodę iF Product Design Award 2012 w kategorii wzornictwa przemysłowego. Rodzina produktów Kempact RA to przede wszystkim nowa konstrukcja i forma, która ma sprostać najwyższym wymaganiom. Przy tworzeniu pod uwagę brano uwagi konsumentów zapisywane w specjalnej ankiecie w różnych krajach i środowiskach. Dzięki temu sprzęt jest elastyczny i dostosowany do różnych potrzeb.

Maszyny, w odróżnieniu od poprzednich wersji, otwierają się od przodu. Produkty Kempact RA mają zintegrowane podwozie, więc butli z gazem nie trzeba transportować osobno i stawiać jej na ziemi. Uchwyty oraz kółka z wytrzymałych materiałów pozwalają na swobodny transport sprzętu. Duży wyświetlacz LCD, pokrętła, które obsłużyć można bez zdejmowania rękawic oraz specjalne pojemniki na przechowywane części usprawnią pracę. Urządzenia z rodziny Kempact RA powstały z myślą o potrzebach nowoczesnych warsztatów spawalniczych.

Konkurs iF to jeden z najstarszych konkursów wzornictwa, a wywodzi się z Niemiec. Każdego roku światowi eksperci wzornictwa testują i oceniają zgłoszone produkty. Od 60 lat nagroda to wyznacznik doskonałego wzornictwa produktów.

za Kemppi Polska