Nieco spawalniczej statystyki

Poprzednio przedstawiliśmy podstawy terminologii stosowanej w spawaniu oraz kilka podstawowych technik. Teraz, gdy już masz rozeznanie w spawalniczym elementarzu, czas przejść do poznania producentów urządzeń. Przeanalizowaliśmy wielkość sprzedaży poszczególnych marek na początku tego roku i wyciągnęliśmy ciekawe wnioski. Prezentujemy również zestawienie cenowe maszyn, które uważamy za żelazny element każdego porządnego zakładu mechanicznego, czy też placu budowy. Planujesz zakup spawarki? Zajrzyj tutaj, aby wybrać najlepszą dla siebie.

Wszystkie zestawienia zostały oparte na danych zawartych na portalach Skąpiec.pl oraz Ceneo.pl. Dzięki nim udało nam się określić, kto królował na polskim rynku urządzeń spawalniczych w ostatnim czasie. Na pytanie o to, czy popularność produktu ma stosowne odzwierciedlenie w jakości, trudno nam jednoznacznie odpowiedzieć. Z drugiej jednak strony, grono zadowolonych klientów świadczy samo za siebie. W lutym, największą popularnością, graniczącą na poziomie 29%, mógł pochwalić się pochodzący z odległej Australii, Magnum. Drugi w kolejności jest włoski producent Telwin, jego popularność kształtuje się na poziomie 24,4 %, to niemal 1/4 całego udziału wszystkich sprzedawców w tej kategorii. O nieco ponad połowę mniejszy wynik osiągnął Bester, jego popularność to 16,6 %. Poza zwycięskim podium znaleźli się kolejno następujący producenci: Dedra, Sherman, Kemmpi, ESAB, Lincoln, Einhell oraz na ostatnim miejscu: Tiger z popularnością na granicy 2,4%.

Spośród proponowanych przez nas spawarek inwertorowych wymienić można między innymi następujące marki: Bester, Lincoln, Stamos Germany oraz Einhell. Powołując się na dane portalu ceneo.pl, możemy stwierdzić, iż dla nieco mniej wymagających spawaczy idealne będzie urządzenie marki Einhell, przy odrobinie szczęścia, można je kupić już za 853,00 zł, co jest kwotą stosunkowo niską, zważywszy na to, że najdroższe spawarki występują w cenach przekraczających nawet kilka tysięcy złotych! Druga pod względem ceny jest urządzenie z fabryk Stamos Germany, które nabędziemy za około 1550,00 – kwotę już znacznie wyższą, ale otrzymujemy również więcej przydatnych funkcji i wyższy poziom zabezpieczeń. Dodatkowo, w przypadku tej marki niejednokrotnie klient może otrzymać specjalną maskę spawalniczą jako bezpłatny prezent. W podobnych cenach plasuje się sprzedaż spawarki marki Bester, jest ona jednak łatwiej osiągalna, według ceneo.pl, znajdziemy ją w trzech sklepach. Na czwartym miejscu, znalazło się urządzenie z fabryk Lincoln Electric, najtańszą jego wersję nabędziemy za 2820,00, a najdroższą za niebotyczne 3357,90 zł. Za wysoką cenę otrzymujemy najwyższą możliwą jakość, dlatego na tą spawarkę  zdecydujmy się wówczas, gdy nasz portfel nie należy do chudych oraz jeśli opieramy swoją działalność przede wszystkim na spawaniu.

Teraz pojawia się istotne pytanie? Które urządzenie wybrać? W odpowiedzi kieruj się swoimi potrzebami: tym czy spawasz codziennie, czy może jedynie od święta? Bardzo ważna jest zawartość Twojego portfela oraz rodzaj zadań, jakie stawia przed Tobą rodzaj wykonywanej pracy. Zawsze jednak zwróć uwagę na opinie innych użytkowników oraz porady producentów, które znajdziesz na portalach internetowych. Również tą samą, internetową drogą kupisz wszystkie wymienione przez nas urządzenia. Bez wychodzenia z domu, przez komputer lub telefon. Jednak gdy chcesz najpierw zaznajomić się ze spawarką „na żywo”, zalecamy wcześniejszą wizytę w salonie sprzedaży.