Polska przecinarka najszybsza w Europie

Myli się ten, kto myśli, że kryzys w dziedzinie spawalnictwa szaleje w naszym kraju. Legnicka firma Stigal rozpoczęła seryjną produkcję najszybszej na naszym kontynencie przecinarki plazmowej – Dynamic Speed HQ. Dotychczas każda próba zwiększenia szybkości cięcia kończyła się pogorszeniem efektów pracy. Teraz dzięki pracy konstruktorów, informatyków i elektryków polskie urządzenie nie ma sobie równych na europejskim rynku.

W standardowych maszynach przejazdy oraz opuszczanie narzędzia są wolne, dzięki czemu przecinarka może pracować dokładnie. Dzięki najnowszym technologiom Dynamic Speed osiąga prędkość 90m/min, od ponoszenie i opuszczanie narzędzia to 330mm/s. Osiągi nowej przecinarki to efekt użycia lżejszych materiałów przy produkcji. Połączenie stali i stopu aluminium skutkuje osiągnięciem sztywności i wytrzymałości, przy zachowaniu niskiej masy. Końcowy przepis na sukces: niska masa, precyzyjne prowadnice liniowe i innowacyjny układ napędowy. Same dane wprawiają w niedowierzanie, ale sprzęt zyskał już uznanie ekspertów i specjalistów w wielu testach i eksperymentach.

Dynamic Speed HQ to nawet trzykrotne zwiększenie wydajności przy minimalnym wzroście ceny. Dzięki temu proces produkcji jest krótszy, a na zyski nie będzie trzeba długo czekać. Jak widać Polska myśl techniczna wciąż idzie do przodu serwując nowe, innowacyjne rozwiązania.

Dynami Speed HQ

 

 

 

 

 

 

 

 

foto za www.stigal.pl, kliknij aby powiększyć