Skutki braku maski do spawania

Spawacze łukiem elektrycznym narażeni są na poparzenia odpryskującymi, gorącymi kawałkami metalu. W trakcie spawania emitowane są promieniowanie ultrafioletowe, które może mieć niekorzystny wpływ na pracownika. Narażenia spawacza na dymy podczas wykonywania prac powoduje skutki zdrowotne. Praca spawacza często odbywa się w wymuszonej pozycji ciała, co może powodować bóle pleców, ramion, rąk i nóg. Praca spawacza często wymaga przenoszenia ciężkich narzędzi i elementów, co może być przyczyną urazów kręgosłupa.

W czasie pracy, spawacz jest narażony na całą masę zagrożeń, przede wszystkim odpryski ciał stałych. Dlatego bardzo ważne jest, aby pracownik był wyposażony w maskę spawalniczą. Ona sama posiada osłonę oczu oraz głowy. Ze względu na specjalną strukturę maski do spawania, pracownik zabezpieczony jest przed emitowaniem ultrafioletowym, podczerwieni i odpryskami stopionego metalu. Maski do spawania wykonane są z lekkiego tworzywa, które odporne jest na wysoką temperaturę. Maski wyposażone są w korpus, ramki obsady filtrów. Mocowane są na głowie spawacza, aby chronić nie tylko jego oczy, ale także całą twarz. To praktyczne wyposażenie spawacza, które nie zajmuje rąk pracownika, dając komfort i zwiększając jego bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Maska do spawania wyposażona jest w wysokie filtry, które automatycznie przechodzą z jasności w ciemność, w trakcie zapalenia palnika i zgaszenia. Charakteryzuje się stabilnością oraz długożywotnością. Tak więc zakup profesjonalnej maski do spawania, na pewno się opłaci, a my będziemy z niej korzystali przez długo czas bez zarzutów. Pamiętajmy, że w czasie pracy ze spawarką nie wystarczą zwykłe okulary ultrafioletowe. Potrzebne nam są maski, które uchronią naszą twarz a przede wszystkim oczy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Bez względu na to jaką pracę wykonujemy, bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią, bo z nim wiąże się nasze zdrowie. Nie należy lekceważyć zagrożeń jakie mogą wystąpić, nawet w czasie krótkiego spawania.