Spawarka inwertorowa ręczna

Zmieniający się świat przyczynia się do zmiany nie tylko naszych stylów życia, ról, przyzwyczajeń, ale także urządzeń technologicznych, telefonów, telewizorów czy nawet spawarek. We współczesnych spawarkach wykorzystuje się układy energoelektroniczne, które zapewniają lepszą i pewną pracę za pomocą spawarki ręcznej inwertorowej.

Tego typu spawarka różni się od tradycyjnych spawarek niemalże wszystkim. W tradycyjnych spawarkach wykorzystywane są transformery o dużych rozmiarach, dużej mocy. Ich zadaniem było utrzymanie niskiego napięcie po stronie wtórnej, a zarazem dużego prądu, który niezbędny jest do zapalenia się łuku elektrycznego między elektrodą spawalniczą a spawanym elementem. Obecnie rynek podbijają ręczne spawarki inwertorowe, które są bardzo lekkie, niedużych wymiarów oraz proste w obsłudze. Spawarki ręczne znajdują szerokie zastosowanie w wielu serwisach hydraulicznych, w drobnych warsztatach, w przemyśle, na budowie itp. Wyposażone są w długi kabel umożliwiający sprawne i wygodne wykonywanie pracy.

Dzięki spawarce ręcznej można spawać we wszystkich pozycjach oraz prawie wszystkie metale i stopy. Istnieje możliwość spawania nawet cienkich blach i nie ma zagrożenia poparzenia ciekłego metalu, ze względu na brak występowania odprysków. Spawarki inwertorowe charakteryzują się dużo niższym zużyciem energii i mogą pracować w sieci jednofazowej zamiast trójfazowej. Możliwa jest praca w mniejszych pomieszczeniach, do których wejście ze spawarką ręczną nie stanowi problemu. Mniejsze zużycie energii oznacza, że może zostać podłączona do każdego, standardowego gniazdka 230V.

To wszystko sprawia, że spawanie jest prostsze, a nawet staje się przyjemne.