Wielofunkcyjny migomat

Spawanie metodą MIG/MAG spawaniu przy pomocy łuku elektrycznego, który został wytworzony między elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Nowoczesne urządzenia, dzięki którym można spawać metodą MIG/MAG pozwala na spawanie w różnych pozycjach, wiele metali i stopów. Zatem jaki migomat powinniśmy wybrać dla siebie, aby spełniał nasze oczekiwania i mógł być używany przed długi okres.

Wybierając odpowiedni migomat musimy zastanowić się, jakim maksymalnie prądem spawania będziemy i chcemy dysponować. Dla profesjonalnych spawaczy wystarczające będą spawarki mig mag z prądem pracy 25-35 %. Oczywiście unikajmy migomatów, które w opisie nie mają żadnych danych, bo może okazać się, że nasza spawarka w niczym nam nie pomoże. Jaki nabyć migomat, gdy dysponujemy większym prądem spawania? Czy lepiej zakupić spawarkę mig mag kompaktową czy może z wydzielonym podajnikiem drutu? Podajnik sprawi, że będziemy mieli większą swobodę i mobilność, czyli wygodą przy naszej pracy. Do spawania powyżej 350A warto zainwestować w migomat z funkcją wodnego chłodzenia uchwytu. Funkcje na które warto zwrócić uwagę to: cykl pracy, regulacja napięcia łuku, prędkość podawania drutu, regulacja prądu spawania oraz amperaż. Im więcej funkcji posiada nasz migomat, tym oczywiście lepiej, ale co się z tym wiąże – wyższe koszty zakupu. Jednak należy pamiętać, że nie jest to sprzęt, który wymienia się co roku, tylko ma nam posłużyć na kilka dobrych lat.

Warto więc zainwestować w lepszą spawarkę, by nie martwić się na zapas. Jeśli nie jesteśmy pewnie jaką wybrać, warto udać się do specjalistów, którzy zapewne wszystko nam wytłumaczą i doradzą. Zaletami migomatu jest z pewnością niezła jakość spoin, niski koszt zakupu materiałów spawalniczych , wysoka wydajność oraz możliwość zautomatyzowania metody spawania. Jednak jakość spoin w dużej mierze zależy od spawacza, gdy używa go kiepski pracownik, nie pomogą nawet najlepsze migomaty. Są to urządzenia nowoczesne, wykonane w solidny sposób i z trwałych materiałów. Jest również bardzo prosta w obsłudze, nie wymaga zatem skończenia specjalistycznych kursów na temat migomatu. Spawarki mig mag to urządzenia posiadające wiele przydatnych funkcji i o dużej mocy. Jest idealna dla profesjonalnego spawacza jak i dla amatora.