Wszystko w jednym, czyli spawalnicze urządzenia wielofunkcyjne

Rozwiązanie do osób, które nie lubią przedzierać się przez czeluście warsztatu aby odnaleźć, wydobyć i uruchomić kolejne urządzenia spawalnicze. Podczas pracy spawacza zdarza się, że musi on korzystać z różnych urządzeń, dlatego warto je wszystkie mieć jednocześnie pod ręką. Z drugiej jednak strony….jak tu się pomieścić?! Najlepszym rozwiązaniem w takich wypadkach są urządzenia wielofunkcyjne, gdzie w jednej, zgrabnej obudowie zamknięto aż trzy maszyny, jest to: przecinarka plazmowa, spawarka inwertorowa oraz spawarka tig.

Urządzenie wielofunkcyjne zajmie stosunkowo niewielką powierzchnię, przeciętne wymiary jakie ma przeciętny sprzęt spawalniczy tego typu to około 205x430x320 cm. Biorąc pod uwagę, iż jednocześnie mieści aż trzy inne maszyny jest to niesamowicie mało. W środku znajdziemy urządzenia spawalnicze jakie najczęściej stosowane są w warsztatach i zakładach naprawczych. Nigdy przecież nie wiadomo kiedy przyda się przecinarka plazmowa lub spawarka, dlatego dobrze jest mieć je zawsze w pełnej gotowości. Urządzenie wielofunkcyjne pozwala ograniczyć czas, jaki dotąd był przeznaczany na dogodne ustawienie i podłączenie kilku pojedynczych maszyn, co jednak najistotniejsze: nie potrzebujemy trzech oddzielnych urządzeń, tym samym zyskujemy sporo przestrzeni w warsztacie. Wybrane modele mają nawet dodawane gratis przyłbice spawalnicze, a tych w porządnym zakładzie naprawczym chyba nigdy nie za wiele.

Z tym sprzętem spawalniczym zyskujemy nie tylko więcej miejsca, ale również poprawioną produktywność. Technologia MOS-FE T zapewnia największą możliwą wydajność oraz niewielką wagę urządzenia.

Pamiętajmy, że w środku skrywają się możliwości, jakie zwykle zapewnia: spawarka inwertorowa, spawarka tig oraz przecinarka plazmowa – a jednak całość waży tylko 22 kg! Urządzenie jest więc lekkie i kompaktowe, a jednocześnie wszechstronne.

Urządzenia spawalnicze tego typu są również zaopatrzone w najważniejsze certyfikaty, dzięki którym spawacz pracuje nie tylko sprawnie, szybko i skutecznie, ale również: bezpiecznie. Dopiero taka spawarka, która jest zaopatrzona w specjalne oznaczenia, potwierdzające produkcje w oparciu o surowe normy przemysłu spawalniczego może być nazwana profesjonalną i godną zaufania.

Jeśli do takiego wyposażenia podstawowego dodamy jeszcze wspomniane wcześniej przyłbice spawalnicze-można bez obaw ruszać do pracy.

Nadmiernemu przegrzaniu maszyny skutecznie zapobiegają wydajne wentylatory, a jakakolwiek awaria, jaka wystąpi podczas używania spawalniczych urządzeń wielofunkcyjnych zostanie natychmiast zgłoszona poprzez specjalną lampkę. Można więc pracować bez strachu o to, że w porę nie dostrzeżemy wadliwego działania – maszyna zrobi to za nas sama.

Spawalnicze urządzenia wielofunkcyjne to niezwykle wysoka jakość wykonania, niezbędne certyfikaty oraz to, co w tym przypadku najważniejsze: kompaktowe wymiary przy zwiększonej wydajności trzech urządzeń na raz. Stając się ich dumnym posiadaczem zapewniasz sobie nie tylko nieco więcej wolnej przestrzeni w warsztacie, ale przede wszystkim bardziej bezpieczną i wydajną pracę.