Expo coraz bliżej

Choć mamy końcówkę czerwca i większość marzy o wakacjach, warto już dziś zarezerwować sobie czas w październiku. Właśnie wtedy odbędzie się największe wydarzenie spawalnicze w Polsce – targi ExpoWelding2012. To gratka dla wszystkich profesjonalnych i amatorskich spawaczy, zainteresowanych nowymi technologiami i rozwiązaniami, które mogą zrewolucjonizować całą branżę.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWelding2012 to nie tylko stoiska, na których będziemy mogli podziwiać spawarki tig, przecinarki plazmowe czy inne urządzenia spawalnicze. To szereg atrakcji dla każdego spawacza, nowinki techniczne i imprezy okolicznościowe. Najważniejsza informacja – tegoroczne targi odbędą się w dniach 16-18 października na terenie ExpoSilesia w Sosnowcu. Impreza spawalnicza przyciągnie w tym roku ponad setkę wystawców z różnych zakątków świata, począwszy od Holandię i Niemcy, przez Polskę, Czechy oraz Włochy, aż po Chiny czy Tajlandię. Liczba wystawców może budzić podziw, ale jest sukcesywnie uzupełniana o kolejnych producentów spawarki tig, dystrybutorów urządzeń nowych generacji oraz fachowców z branży.

Na stoiskach wystawców pojawią się nowości targowe oraz produkty, które możliwościami przewyższają obecne na rynku przecinarki, migomaty, spawarki tig czy transformatory. Wśród nowości pojawią się między innymi nowoczesna spawarka Kemppi – Kempact RA, bezprzewodowy system sterowania przecinarką Stigala czy połączenie dwóch technik spawalniczych – CMT Twin od Froniusa. Oprócz wystaw i prezentacji sprzętu, połączonych z doradztwem i odpowiedziami na wszystkie pytania, podczas ExpoWelding odbędzie się także konferencja. 54 edycja Naukowo-Technicznej Konferencji Spawalniczej to Spawalnictwo: osiągnięcia – potrzeby – wyzwania. W tym roku na Międzynarodowych Targach Spawalniczych uruchomiony zostanie także nowy dział: Salon BHP, traktujący o bezpieczeństwie i jego metodach stosowania.

ExpoWelding

Innymi wartymi odnotowania elementami są konkurs Mistrz Spawania oraz konkurs o medal Expo Silesia. Do tego pierwszego zgłosić się może każdy spawacz posiadający uprawnienia. Organizatorzy sprawdzą uczestników w różnych konkurencjach, a zwycięzcą zostanie zapewne prawdziwy mistrz pracy za pomocą spawarki tig, mma, mig/mag i innych. Drugi konkurs przeznaczony jest dla wystawców i ma wyróżnić najlepsze produkty zaprezentowane podczas targów. Konkursy są oczywiście bezpłatne, aby wziąć w nich udział wystarczy tylko wypełnić kartę zgłoszeniową.

Aby wziąć udział w ExpoWelding, należy wejść na oficjalną stronę targów i zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. Za bilet, dzięki któremu spawarki tig, mig, urządzenia spawalnicze i wiele innych nie będą miały przed nami tajemnic, zapłacimy 30zł za normalny i 10zł ulgowy. Chyba, że zarejestrujemy się on-line – wtedy wejściówkę otrzymamy za 15 złotych.

Październik będzie miesiącem spawalnictwa w Polsce, a żaden spawacz nie może tego przegapić!