Spawalniczy koniec wiosny

Końcówka maja i połowa czerwca zapowiada się niesamowicie dla wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami w spawalnictwie. Firma ESAB szykuje bowiem nie lada atrakcje: na początek wielki spawalniczy autobus odwiedzi trzy polskie miasta, później z okazji 80-lecia produkcji materiałów spawalniczych do stali nierdzewnych zorganizowane zostanie dwudniowe seminarium obfitujące w nową wiedzę. Spawacze na pewno nie będą się nudzić.

Firma ESAB (Elektriska SvetsningAktieBolaget ) została założona w Göteborgu w 1904 roku. Przez ponad sto lat Szwedzki gigant zajmuje się udoskonalaniem materiałów i metod spawalniczych. Spawarki produkowane przez ESAB obejmują praktycznie wszystkie procesy spawania i cięcia, a firma jest obecna w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, Azji oraz Indiach. Tyle historii, przejdźmy do wydarzeń, które dla każdego spawacza oznaczają poszerzenie wiedzy i zobaczenie najnowszych technologii na żywo.

Od 28 maja do 1 czerwca w naszym kraju będzie gościł spawalniczy Demobus. To mobilna, aktualna oferta maszyn do spawania i cięcia, akcesoria i materiały bezpieczeństwa, a także materiały spawalnicze. Specjaliści z firmy ESAB prowadzić będą profesjonalne pokazy i szkolenia spawalnicze, na których będzie można zapoznać się z nowinkami technicznymi oraz zobaczyć w akcji spawarki tig, mig/mag, przecinarki plazmowe, a także wiele więcej urządzeń spawalniczych. Uczestnictwo w pokazach jest darmowe, a do Demobusa może wejść każdy, od ucznia i studenta po profesorów i profesjonalnych spawaczy. 28 maja spawalniczy bus będzie w Opolu, od 29 do 31 maja w Poznaniu na targach MTP, a 1 czerwca zagości w Warszawie.

Demobus

W połowie czerwca ESAB znów przypomni o sobie spawaczom, organizując w Czechach seminarium z okazji 80-lecia produkcji materiałów spawalniczych do stali nierdzewnej. Przez dwa dni uczestnicy dowiedzą się między innymi jaki jest stan i jakie są kierunki rozwoju spawalnictwa stali, zobaczą nowoczesne technologie spawalnictwa stali i sprawdzą ofertę ESAB i firm partnerskich. Każdy obecny na seminarium otrzyma specjalne zaświadczenie. W programie wykładów między innymi „procedury spawania stali odpornych na korozję” czy „cięcie i przygotowanie do spawania stali nierdzewnych”. Organizatorzy zaplanowali także wycieczkę po zakładzie wytwórczym ESAB. Seminarium odbędzie się 12-13 czerwca w Czeskim hotelu Studánka pod Rychnovem nad Kněžnou (kilkadziesiąt kilometrów od granicy). Więcej informacji na stronie internetowej ESAB Polska.

Końcówka wiosny zapowiada się więc niesamowicie w dziedzinie spawalnictwa. Warto wykorzystać ten czas na poszerzenie wiedzy i zobaczenia na żywo, czym jeszcze zaskoczy nowoczesne spawanie.