STOM-TOOL i STOM-BLECH 2012

W dniach od 27 do 29 marca 2012 roku odbyły się Targi spawalnictwa. To prestiżowa impreza, która przyciąga nowe innowacje oraz prezentuje maszyny do obróbki blach czy obróbki metali. Bardzo duże zainteresowanie specjalistów i firm spawalniczych spowodowało, że impreza została podzielona na dwie: STOM-TOOL targi obróbki materiałów, obrabiarek i narzędzi oraz STOM-BLECH, czyli targi obróbki blach.

Podczas STOM-TOOL 2012 zaprezentowane zostały najnowocześniejsze technologie, obrabiarki, narzędzia, maszyny i materiały wykorzystywane do obróbki metali. Na Targach spawalnictwa gościły różnego rodzaju instytucje, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, ośrodki targowe oraz wydawnictwa branżowe. Zainteresowanie imprezą było bardzo duże, wystawcy oceniają ją bardzo wysoko i liczą na kolejne edycje. Udział w tego typu targach pozwala na pozyskanie nowych klientów i potrzymanie relacji z dotychczasowymi kontrahentami. Stanowi więc ona żywa reklamę produktów, które jeszcze słabo są znane na rynku spawalnictwa. Wyróżnienia zdobyte podczas targów mogą tylko podwyższyć prestiż marki.

Na STOM-BLECH 2012 zostały przedstawione najnowsze technologie i maszyny do obróbki blach np. innowacyjne cięcia laserowe i wodą, gięcie, wykrywanie czy malowanie. Podczas pokazów nie zabrakło maszyn, narzędzi i materiałów stosowanych do obróbki blachy. Zaprezentowano również nowoczesne metody generowania, szlifowania i polerowania.

Patronat honorowy nad obiema imprezami objął Minister Gospodarki, patronem merytorycznym zaś Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej oraz Politechnika Świętokrzyska. Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa zostały zorganizowane przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic oraz Polską Izbą Spawalniczą z Warszawy.

Podczas wystaw prezentowane były najnowsze urządzenia, maszyny i rozwiązania technologiczne wykorzystywane w spawalnictwie, jak również materiały spawalnicze, osprzęt do spawania, systemy komputerowe wspierające procesy spawalnicze, roboty, gazy techniczne i wiele innych. W Wystawach udział wzięło ponad 400 firm z kraju i ze świata. Liderzy branży, i nie tylko, pokazywali najnowocześniejszy sprzęt, który może stać się technologią przyszłości.