Targi ITM w Poznaniu

Innowacje – Technologie – Maszyny, w skrócie ITM Polska to targi, które zainteresują wszystkich związanych z przemysłem, choć nie tylko. Blisko sto światowych i europejskich nowości oraz premier, pół tysiąca wystawców, siedem salonów tematycznych. Wśród nich nie zabrakło miejsca dla dziedziny spawalnictwa. Dziesiątki ton najnowocześniejszego sprzętu – ostatnie dni maja zapowiada się niezwykle emocjonująco. Spawaczu, ruszaj do Poznania!

ITM zaplanowane jest od 29 maja do 1 czerwca. Spawanie to jeden z bloków całego wydarzenia. Wśród siedmiu salonów są hydraulika, pneumatyka i napędy HAPE; obrabiarki i narzędzia MACH-TOOL; metalurgia, hutnictwo, odlewnictwo i przemysł metalowy METALFORUM; obróbka powierzchni SURFEX, WELDING, TRANSPORTA oraz Nauka dla Gospodarki. Wśród imprez towarzyszących oprócz pokazów sprzętu są CAX Innovation, Dzień Mechanika, Konkurs dwumiesięcznika „Lakiernictwo Przemysłowe”, Poligon Umiejętności czy X Forum Inżynierskie.

Strefa spawania znajduje się w budynku 3A. Targi ITM to plus zarówno dla klientów jak i dostawców. Ci pierwsi mają możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami, nowinkami technicznymi, sprzętem oraz ofertą wystawców. Drudzy natomiast dokładnie poznają potrzeby swoich klientów i zaprezentują szerokiej publiczności swój produkt. Zakres tematyczny salonu WELDING podczas majowych targów to między innymi urządzenia do spawania i napawania łukowego, stanowiska do spawania elektronowego, wyposażenie stanowisk spawalniczych, urządzenia do spawania tworzyw sztucznych, materiały spawalnicze, bezpieczeństwo i ochrona środowiska szkolenie i certyfikacja oraz 25(!) innych tematów związanych ze spawalnictwem i przemysłem. Słowem – dla każdego coś miłego. Wśród wystawców spawalniczych znajdziemy między innymi ESAB Polska, Fronius Polska, Instytut Spawalniczy, Lotnik czy Sariv.

Plan Targów ITM

Podczas targów Innowacje-Technologie-Maszyny odbędzie się także VIII Akademia Spawania, której współorganizatorem jest gliwicki Instytut Spawalnictwa. Są to codzienne warsztaty, podczas których wystawcy na specjalnie wyznaczonej przestrzeni zawierającej trybuny dla widowni i sprzęt audiowizualny, zaprezentują najnowsze technologie i produkty. Nad prawidłowym przebiegiem czuwać będzie specjalista z instytutu, a wykład inauguracyjny wygłosi profesor Jan Pilarczyk, dyrektor IS.

Targi ITM dostępne są od godziny 9 do 17 (1 czerwca do 16), a ceny biletów wstępu zaczynają się od 13 złotych za pojedynczy elektroniczny. Całość organizowana jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.